Визнання бійців добровольців Івано-Фрвнківською обласною радою

Проект ” Визнання добровольців на обласному рівні”.

Проект розроблений у серпні 2015 року, коли вже було зрозуміло, що держава не планує визнавати бійців добробатів на державному рівні. У жовтні 2015 року Івано-Франківська рада під тиском сотень бійців прийняла першою в Україні відповідне рішення розроблене ГС Міська Асоціація учасників АТО. На початку 2016 року відбулися перші комісії та прийняті рішення, щодо статусу учасника бойових дій добровольцям. Після цього направили у всі облради України відповідний проект для аналогічних рішень місцевого рівня.

Знаємо, що багато волонтерів і учасників АТО доробляли ці документи під свій регіон та окремі обставини. Але основа була покладена саме в цьому документі. Тепер залишилось це питання врегулювати на державному рівні. Варто зазначити, що під цей проект ми розробили та прийняли пакет місцевих пільг, аналогічний державному, але з міського та обласного бюджету. Одноразові виплати добровольцям по 5000 грн., щомісячна виплата в сумі 500 грн., погашення комунальних послуг, отримання медичної допомоги та оплата лікування тощо.

При обласній державній адміністрації та обласній раді з метою реалізації рішення обласної ради від 18.03.2016 року № 113-4/2016 “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України”  створена комісія із встановлення осіб бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України.

Основним завданням Спеціальної комісії є встановлення осіб з числа жителів Івано-Франківської області, які брали безпосередню участь у захисті незалежності, суверенітету, територіальної цілісності на Сході Української держави та перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися з цією метою, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів, бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України (далі – бійці-добровольці АТО).

Порядок подання документів на розгляд Спеціальної комісії 

Документи для встановлення осіб бійців-добровольців АТО подаються заявниками через департамент соціальної політики обласної державної адміністрації.

Відповідальна особа: Віталій Яворський – заступник директора департаменту соціальної політики обласної соціальної політики, м.Івано-Франківськ, вул. Л.Курбаса, 2, каб. 21, тел. (0342) 75-24-67.

Для розгляду питання на засіданні Спеціальної комісії заявники повинні надати наступні документи:

– заяву-анкету встановленого зразка (заповнює особисто в департаменті соціальної політики облдержадміністрації) ;

– дві фотокартки 3х4;

– паспорт (оргінал);

– довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (оригінал);

– документи, видані добровольчими формуваннями, в яких перебували чи перебувають заявники (оригінал);

– інші матеріали, які підтверджують участь у захисті територіальної цілісності на сході Української держави у складі добровольчого формування (фото-, відеоматеріали, показання свідків тощо).

– висновок громадської організації “Спілка добровольців АТО Прикарпаття” щодо участі у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, завірений підписом та печаткою (контактна особа: Василь Андріїв – голова правління ГО “Спілка добровольців АТО Прикарпаття”, м.Івано-Франківськ, вул.Страчених, 3, тел. (050) 43 66 999)

______________________________________________
Автор проекту голова правління Василь Андріїв. Vasul Andriyv

21 Лис 2017, 12:02